Čaká vás nová práca? Je pre vás snom či nutným zlom?

new job

Pri slovnom spojení nová práca sa vám môžu vybaviť najrôznejšie asociácie či emócie. Najčastejšie sa ľuďom však vynárajú dva druhy emócií, ktoré bývajú rôzne zmixované. V prípade, ak prechádzate do vysnenej práce sú to emócie pozitívne, plné entuziazmu a nadšenia. Napriek tomu je prirodzené, ak sa objaví aj strach alebo nepokoj. Každá zmena do neznáma so sebou spája prirodzený strach a vnútornú neistotu.

V prípade, ak ste o svoju dobrú prácu prišli a nová práca je len nutnou záplatou, emócie spravidla nebudú tie najpozitívnejšie. K prirodzenému strachu z neznáma sa pridáva základná nechuť, ktorú sprevádza fakt, že ste v situácií v ktorej ste vôbec nechceli byť.

Ak ste v situácií, že vaša nová práca je vaším splneným snom, nemáte veľmi čo riešiť. Prirodzený strach prekonáte a za pár dní si môžete užívať všetky krásy svojej vysnenej práce. Určite si nemyslite, že všetko bude len pozitívne, všade sa nájde pár komplikácií, či nepríjemností, ak vám však vaša práca dáva zmysel, je samozrejmé, že sa dajú prehliadať či prekonať. Netreba zabúdať aj na to, že ak sa vášeň či túžba stane každodennou realitou, môže ľahko zovšednieť. Určite pre vás nebude každý deň tak zaujímavou a je možné, že vás niekedy bude nudiť. Myslím však, že ak si zanecháte mieru vnútornej motivácie, len tak ľahko vás neomrzí.

Ak vás však  čaká práca, ktorá je len nutným zlom, záplatou na dieru, ktorá ostala po vašej doterajšej práce nehádžte dopredu flintu do žita. Nemusí to byť vôbec tak zlé. Nie je to síce vaša vysnená práca, ale nemôžete si byť nikdy istý, či to bude alebo nebude náročné. Môže vám veľmi pomôcť pozitívne myslenie, akceptovať situáciu, taká aká je a dúfať v ten najlepší možný scenár. Aj keď to nevyzerá pozitívne. Ak ste napríklad našli prácu správcu stránky Alkohol online nevyzerá to síce na prvý pohľad vábne, ale predsa to len môže byť celkom zábava.

Related Posts