Čo raňajkovať v lete

Premýšľate, čo raňajkovať v horúcich letných dňoch? Máme pre vás päť sviežich tipov, ktoré by ste mali rozhodne skúsiť.

1. Ovsená kaša bez varenia

Do sklenenej nádoby nasypte ovsené vločky a pridajte aj chia semienka. Zalejte mliekom a jogurtom. No nie úplne doplna, nechajte navrchu miesto pre ovocie. Riadne pomiešajte a pridajte sezónne ovocie, napríklad višne s trochou čiernej čokolády. Vložte na noc do chladničky, aby vločky zmäkli, no a ráno sa môžete tešiť na super raňajky.

2. Malinové smoothie bez laktózy

Maliny (250 – 300 g) najprv umyte, vložte do mixéra spolu s kúskami kivi a zalejte mandľovým mliekom, ktoré neobsahuje laktózu. Ak chcete, pridajte aj mandle alebo trochu mäty na osvieženie. Potom už stačí poriadne zamixovať a svieže raňajky sú hotové.

3. Cuketová omeleta

Príprava je naozaj nenáročná. Najskôr cuketu postrúhajte na strúhadle. Pridajte trochu oleja a opekajte približne tri minúty. Na postrúhanú cuketu potom vylejte vajíčka. Koľko, to už záleží na vás, v horúčavách postačí aj jedno – dve. Nakoniec už len trochu posoliť a je to. Takúto omeletu si vychutnáte aj bez pečiva.

4. Tvaroh s černicami

Čo treba? Stačí naozaj málo – tvaroh, žĺtky z vajíčok, štipka práškového cukru a bobuľové ovocie, napríklad černice. Tvaroh potom premiešajte s cukrom, žĺtkami a čerstvými černicami. V jednoduchosti je nielen krása, ale aj skvelá chuť. Presvedčte sa sami.

5. Broskyne na grile

Ak ste túto dobrotu ešte nejedli, je na čase vyskúšať. Najprv broskyne umyte a odkôstkujte. Vhodné sú skôr tvrdšie, nie prezreté. Potom pomaličky grilujte na panvici. Nakoniec polejte bielym jogurtom a posypte zmesou müsli. Grilované broskyne nielen skvelo chutia, ale nemusíte sa báť ani o svoju štíhlu líniu.

Na záver ešte jedno odporúčanie. Dobrá raňajky si treba vychutnať aj v peknom prostredí. Nie všetci máme doma kuchyne na mieru, ale v lete môžeme predsa raňajkovať na terase alebo na balkóne. A krásny deň sa môže začať…

Related Posts