Jarné upratovanie v záhrade

Domcek-na-naradie-KARPATY-4

Altánky alebo domčeky, ktoré sú určené na domáce potreby a náradie si určite vyžadujú svoju vhodnú organizáciu všetkého vybavenia. Pokiaľ teda vyzerá váš domček na náradie z veľkej časti chaoticky, rozhodne by ste ho mali dôkladne upratať a celý zorganizovať.

Ako by ste mali začať?

V prvom rade by ste mali zhodnotiť všetky svoje potreby. Znamená to, že by ste presne mali vedieť čo chcete mať vo svojom domčeku na náradie a čo by vám chýbať nemalo. Pokiaľ do neho plánujete umiestniť všetko, vrátane záhradných potrieb, rukavíc a tiež poprípade kosačky alebo záhradného traktora, tak už od začiatku by ste mali zvážiť a prispôsobiť jeho veľkosť. Pokiaľ to zvládnete, tak by ste sa mali zamerať potom na inventúru a premyslenie úložných priestorov.

Na čo je dobrá inventúra pred plánovaním altánku?

Domček na náradie si vyžaduje mať poriadok, aby ste pri vykonávaní všetkých domácich prací nemali zbytočne zmätok a chaos. Inventúra pred rozbehnutím používania a tiež stavby záhradného domčeka je teda dôležitá. Práve počas nej môžete prehodnotiť čo naozaj potrebujete. Všetky veci si rozdeľte hneď do niekoľkých kategórií. V domčeku na náradie by mali prevládať najmä veci, ktoré budete pravidelne používať. Veci, ktoré ste si ponechali roztrieďte do rovnakých skupín, podľa ich určenia a použitia. V jednej skupine môže byť napríklad náradie, sadeniny alebo chemikálie. Toto rozdelenie vám dokáže uľahčiť všetky ďalšie organizácie.

Ako je možné sa zbaviť menej potrebných vecí?

Ak máte veľa zbytočných vecí alebo dostatok vecí, ktoré nebudete používať často, poprípade vôbec, mali by ste sa ich jednoducho zbaviť. Nepotrebné náradie by ste zo záhradného domčeka mali posunúť inam, svoje veci skladujte na miestach, kde ich potrebujete. Domček na náradie by mal obsahovať iba náradie do záhrady. Všetko ostatné premiestnite inde – do pivnice alebo garáže. Vďaka tomu budete mať lepší prehľad a lepšiu organizáciu vo svojom domčeku na náradie.

Related Posts